Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği / Carton Board Packaging Manufacturers Association

19. Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi | 22/06/2011

Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresinin 19 uncusu, diğer dünya kongresinde de olduğu gibi, Uluslararası Çalışma Örgütü ve Uluslararası Sosyal Güvenlik Kurumu işbirliği ile, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 11–15 Eylül 2011 tarihleri arasında İstanbul'da, Haliç Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. 55 yıldan bu yana, her üç yılda bir tekrarlanmakta olan ve düzenleyen ülkelere önemli bir itibar sağlayan bu kongrenin ilki 1955 yılında Roma’da yapılmış, 2008 yılında Seul’de 18 incisi gerçekleştirimiş olan ve konuyla ilgili çalışan tüm tarafları bir araya getirerek birbirleri ile bilgi alış verişinde bulunmalarını, meslek hastalıkları ve iş kazalarını önlemede yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlayan bu kongrenin, bu alanda yapılan en önemli ve büyük etkinlik olduğu özellikle belirtiliyor.

Kongrenin Uluslararası Organizasyon Komitesi tarafından, ülkemizin ve bulunduğumuz bölgenin iş sağlığı ve güvenliği konularındaki öncelikleri de göz önünde bulundurularak belirlenen “Kongre Ana Konu Başlıkları” şöyle belirlenmiş bulunuyor:

  • İş Sağlığı ve Güvenliğine Kapsamlı, Planlı ve Önleyici Yaklaşımlar,
  • İş Sağlığı ve Güvenliğine Sistem Yaklaşımı,
  • İş Sağlığı ve Güvenliğinde Sosyal Diyalog, Ortaklıklar ve Yenilikler,
  • Küresel Ekonomi ve Değişen İş Dünyasında Ortaya Çıkan Yeni Güçlükler.

Kongre kapsamında; Açılış ve Kapanış Oturumları, Ana Oturumlar, Teknik Oturumlar, Sempozyumlar, Poster Sunumları, Konuşmacı Köşeleri, Uluslararası Film ve Multimedya Festivali, Teknik Turlar ve Sosyal Turlar gibi pek çok sayıda etkinlik gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Ayrıca, Kongreyle eş zamanlı olarak iş sağlığı ve güvenliği alanındaki ulusal ve uluslararası düzeydeki firmaların, kurum ve kuruluşların ürün ve hizmetlerini sergileyecekleri bir de fuar da planlanıyor. 10.000 m2 alan üzerinde 5 gün süreyle gerçekleşecek olan 19. Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongre Fuarı’na 120 farklı ülkeden yaklaşık 250 katılımcı firma ve 20.000 ziyaretçi bekleniyor

Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi ve Fuarı’na ilişkin detaylı bilgilere "19. Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi" internet adresinden ulaşılabilirsiniz.

Yukarı