Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği / Carton Board Packaging Manufacturers Association

European Carton Excellence Award Ödülü Lithosan'ın | 21/09/2017

Lithosan İlaç Ambalajında Avrupanın En Büyüğü

Salzburg'dan 3 ödülle döndük. Ülkemiz adına, Ülkemiz karton ambalaj sektörü adına gururluyuz.

Daha önce 5 üyemizin 7 ürünle, Pro Carton - ECMA European Carton Excellence Award 2017 yarışmasında ve Pro Carton Young Designers Award 2017 yarışmasında ise 2 öğrencimizin finale kaldıklarını duyurmuştum. 21 Eylül 2017 tarihinde ECMA Kongresi kapsamında  Salzburg'da yapılan muhteşem gala gecesinde ise büyük ödüller sahibini buldu.

Dünya'nın en saygın karton ambalaj ödüllerinden olan Pro Carton - ECMA European Carton Excellence Award 2017 ödüllerinden hem Healthcare & Pharmaceutical kategorisindeki büyük ödülü, hem de 9 kategorinin tamamında finale kalan 37 finalist için tüm Avrupada yapılan halk oylamasındaki birinciliği kazanarak, toplamda 2 büyük ödül ile Salzburg'da yapılan ödül dağıtım törenlerinde ülkemizin ve ülkemiz Karton Ambalaj sektörünün adını büyük bir coşkuyla tüm Avrupa'ya duyurdu.

Gala töreninde birisi yılın karton ambalajı ödülü olmak üzere, kalan finalistler içinde, herbiri 4 er kutu olan 9 kategorideki toplam 36 finalist içinden, 9 kategori için birer jüri büyük ödülü ve  bu yıl ilki yapılan halk ödülüyle birlikte toplam 11 ödül dağıtıldı.

Ödül töreninde ayrıca Pro Carton Young Designers Award 2017 ödülleri de sahiplerini buldu. "Karton Ambalaj" ve "Kartondan Yaratıcı Fikirler" olmak üzere 2 kategoride verilen ödül ile birlikte burada da halk oylaması ödülü verildi. Daha önce duyurduğumuz üzere Derneğimizin önerisiyle yarışmaya katılan üniversitelerden İTÜ Endüstriyel Tasarım Bölümünden 2 öğrenci 27 ön finalist arasına girerek halk oylamasına katılmaya hak kazanmışlardı. Bu 27 ön finalist içinde en fazla oy alan tasarım halk oylaması ödülünü aldı. Ayrıca bu 27 ön finalist arasından önce 6 finalist belirlenmiş ve Semih Arslan bu 6 finalist içine girmişti. 6 finalistle birlikte ödül törenine hocası ile birlikte davet edilen öğrencimiz Semih Arslan, 2 büyük ödülden "Kartondan Yaratıcı Fikirler" kategorisindeki büyük ödülü aldı. Böylece Lithosan'ın aldığı 2 ödülden sonra 1 büyük ödül daha alarak, Salzburg'dan büyük bir gururla döndük. Semih Arslan ve hocasının tüm harcamalarının Pro Carton tarafınan karşılanmasının yanı sıra, Semih İngiltere'de Graphic Packaging International firmasında 1 hafta staj ve İsveç'te Iggesund Paperboard firmasında ise 2 günlük bir ziyaret ödülü kazanmış oldu.

Lithosan firmamıza, başta kurucusu ve Genel Müdürü Ali Topal Bey'e ve aynı zamanda kızları olan çalışanları Elif Çinay ve Aylin Topal'a, ayrıca İTÜ öğrencisi Semih Arslan ve hocası Doç.Dr. Şebnem Timur Öğüt'e, ülkemizin tanınması ve ülkemiz karton ambalaj sektörünün marka değerinin artmasına yaptıkları katkı için derneğimiz adına sonsuz teşekkürlerimizi sunar, başarıların devamını dileriz.

Ekte ödül töreninden 2 fotoğraf ve ödüllü kutuların görsellerini bulabilirsiniz. ECMA Kongresi ve ödül törenine ait diğer görselleri "Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği" facebook sayfadında bulabilirsiniz.

 

Yukarı