Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği / Carton Board Packaging Manufacturers Association

Ulusal Karton Ambalaj ve Stand Tasarımı Yarışmasının 2.si Yapılıyor | 25/02/2013

İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, ilkini 2012 yılında gerçekleştirdiği, Türkiye dahilindeki yüksek öğrenim öğrencilerinin katılabileceği ve KASAD'ın doğrudan desteklediği "Ulusal Karton Ambalaj ve Stant Tasarımı Yarışması" 2.sini gerçekleştiriyor.

Geçtiğimiz yıl yarışmanın ilki düzenlenmiş olmasına karşın beklenin üzerinde ilgi görmesi, sonucunda; karton ambalaj dalında ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Ayça Dündar ve stant dalında Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarı Bölümü öğrencisi Mehmet Oğuz birincilik ödüllerine layık görülmüşlerdi. 7000’er ₺ ödülün yanı sıra, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın onaylarıyla, 28.07.2007 tarih ve 26596 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “2007/3 Sayılı Eğitim ve Danışmanlık Yardımı Hakkında Tebliğ” kapsamında, on beş ay süre ile yurtdışı eğitim ve aylık 1.500 ABD Doları yaşam giderini almaya hak kazandılar. Halen, Ayça Dündar Londra’daki “Royal College of Art” ve Mehmet Oğuz da Milano’daki “Scuola Politecnica Di Design”da yüksek lisans öğrenimlerini başarıyla sürdürmektedirler.

Karton ambalaj tasarımı dalında 2. olan Emre Kuvvetli ise TİM Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 6-7-8 Aralık 2012 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde “Türkiye İnovasyon Haftası” etkinliğinde, 50 eser arasında “en inovatif tasarım” olarak seçilmiş ve kendisine ödül olarak yeni bir otomobil hediye edilmişti.

Yarışma ile ilgili tüm güncel haberlere "İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Karton Ambalaj ve Stant Tasarımı Yarışması" web sitesinden erişebilirsiniz.

Yukarı